Sposoby na dostarczenie witamin

Dla wielu z nas dieta kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem. Często popełniamy błąd układając nasz jadłospis pod kątem kaloryczności posiłków, zapominamy jednak o tym, że powinny być one również, a może przede wszystkim wartościowe dla naszego organizmu. Jeżeli niezdrowe odżywianie wejdzie nam w krew, częściej decydujemy się na słodki napój gazowany niż sok. Prędzej, czy później złe nawyki żywieniowe odbiją się na naszym zdrowiu. Jeżeli chcemy temu zapobiec, powinniśmy przeanalizować nasz codzienny jadłospis.

Wielu z nas teoretycznie jest świadomych, że jakość spożywanych pokarmów jest bardzo ważna dla naszego zdrowia. Jeżeli jednak chodzi o praktykę, nawyki zdecydowanie biorą górę. Kiedy idziemy do sklepu automatycznie kierujemy się tam gdzie zawsze, czyli do półek ze słodyczami. Rzadko kiedy przychodzi nam do głowy, żeby sięgnąć po sok lub owoce. Dla niektórych z nas czysta woda wręcz nie nadaje się do picia. Nawyki, które wyrabiamy w sobie latami niekiedy bardzo trudno jest przełamać. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Pierwszym krokiem do ich zmiany jest uświadomienie sobie dlaczego chcemy się dobrze odżywiać. Dużym ułatwieniem dla niektórych z nas może być analizowanie składu poszczególnych produktów i zastanawianie się jaki wpływ mają one na nasze zdrowie. Kiedy przed zjedzeniem kolejnego batona zaczniemy się zastanawiać jaki wpływ ma on na nasz organizm, być może łatwiej przyjdzie nam go odstawić i zdecydować się na alternatywę w postaci owoców i orzechów.

Kiedy sięgamy po słodki napój gazowany, sprawdźmy jego skład. Prawdopodobnie znajduje się tam kiepskiej jakości woda, ogromne ilości cukru i substancji chemicznych. Kiedy jednak przejdziemy do innej półki, żeby kupić sok, również przeczytajmy jego skład. Być może okaże się on sokiem jedynie z nazwy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawić na świeżo wyciskane owoce. Tego typu produkty mają jednak znacznie krótszy termin przydatności do spożycia i są droższe.1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *