Potrzeba picia płynów

Duża część osób zapomina o odpowiednim nawadnianiu swojego organizmu. Nasze złe nawyki niekiedy wywodzą się jeszcze z naszego domu rodzinnego, nie oznacza to, że nie możemy ich zmienić. Nasz poranek często zaczynamy od kawy. Na domiar złego często zapominamy o uzupełnieniu jej śniadaniem. Kawa zawiera duże ilości kofeiny, dlatego odwadnia nasz organizm. W efekcie czujemy się źle, jesteśmy nerwowi i rozdrażnieni. Często narzekamy na bóle głowy. W wielu wypadkach taki stan trwa latami, a my nie robimy nic, żeby go zmienić. Czasem do poprawy naszego zdrowia wystarczyłaby jedna butelka wody mineralnej dziennie, jednak nie możemy się zdobyć nawet na tyle. Swoim zdrowiem zaczynamy się interesować dopiero w momencie, kiedy zaczyna się ono psuć. Wtedy dopiero zaczynamy sięgać po wodę mineralną lub sok.

 

Każdy z nas ma potrzebę picia dużej ilości płynów. Jest to szczególnie konieczne latem, kiedy temperatury zaczynają się robić naprawdę wysokie. Nasz organizm wydala dużo wody pod postacią potu. W takich sytuacjach uzupełnianie płynów jest wręcz naszym obowiązkiem. Należy jednak pamiętać, że jakość płynów jest równie ważna. Znacznie lepiej jest wypić butelkę wody lub świeży sok, niż dwa litry słodkiego napoju gazowanego. Pamiętajmy, że to co pijemy ma duży wpływ na naszą sylwetkę. Słodkie napoje gazowane zawierają ogromną ilość cukru, który w nadmiarze szkodzi naszemu zdrowiu, a dodatkowo przyczynia się do tycia.

 

Wprowadzenie dużej ilości wody do naszego codziennego jadłospisu pozytywnie przełoży się na nasze zdrowie, samopoczucie, a także wygląd. Jeżeli nie lubimy samej wody, możemy dodać do niej sok. Regularne nawadnianie naszego organizmu sprawi, że zacznie on funkcjonować lepiej. Po  kilku tygodniach prawdopodobnie zauważymy, że nasza skóra wygląda znacznie lepiej niż zazwyczaj. Stanie się ona bardziej jędrna, znikną drobne zmarszczki. Jeżeli planujemy rozpocząć nawadnianie organizmu pamiętajmy, że powinniśmy pić często, jednak w niewielkich ilościach. W ten sposób nasze ciało lepiej wchłonie płyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *